Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

2 Yetişkin
Ana Sayfa»Maldiv»Maldivler»Atmosphere Kanifushi

Atmosphere Kanifushi

1 Oda, 2 Yetişkin
Genel Bilgiler

Tesis  Lhaviyani Atoll’de bulunmakta olup , Male adasına deniz uçağıyla 35 dakikalık mesafededir.

Otelin lobi ve odalarında Ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı!

Odalar 
Sunset Beach Villa Oda Özellikleri: 

Odanın genişliği  100m2 olup,Muhteşem bir deniz manzarası ile sahile direk açılmaktadır.Odaların içinde Çalışma Masası,Emanet Kasası,Ahşap veya parke zemin,Düz Ekran TV,Çalar Saat,Dış mekan mobilyaları, DVD Oynatıcı, Oturma Alanı,TV,Nevresim,Karo/Mermer Zemin,Özel Giriş,Çekyat,Kablolu Yayın Kanalları,Sivrisinek teli,Klima,Kıyafet askılığı,Hidromasajlı Küvet,Kahve makinesi,Executive Lounge Erişimi,Uyandırma Servisi,Kanepe,Havlular,Priz yatağa yakın,Ütü,Vantilatör,Çay/Kahve Makinesi,iPod Yuvası,Minibar,Birimin tamamı zemin katta,Elektrikli Su Isıtıcısı,Birimde odaya özel klima,Telefon,Soyunma Odası,Gardırop veya dolap,Uydu Kanalları bulunmaktadır.

Sunset Beach Villa – Havuzlu Oda Özellikleri: Odanın genişliği  192m2 olup, günbatımının büyüleyici manzaraları, özel dalma havuzu bulunmaktadır. Odaların içinde Çalışma Masası,Emanet Kasası,Ahşap veya parke zemin,Düz Ekran TV,Çalar Saat,Dış mekan mobilyaları, DVD Oynatıcı, Oturma Alanı,TV,Nevresim,Karo/Mermer Zemin,Özel Giriş,Çekyat,Kablolu Yayın Kanalları,Sivrisinek teli,Klima,Kıyafet askılığı,Hidromasajlı Küvet,Kahve makinesi,Executive Lounge Erişimi,Uyandırma Servisi,Kanepe,Havlular,Priz yatağa yakın,Ütü,Vantilatör,Çay/Kahve Makinesi,iPod Yuvası,Minibar,Birimin tamamı zemin katta,Elektrikli Su Isıtıcısı,Birimde odaya özel klima,Telefon,Soyunma Odası,Gardırop veya dolap,Uydu Kanalları
bulunmaktadır.

Water Villa Oda Özellikleri: 
Odanın genişliği  105m2 olup, okyanusun üzerinde ve hidromasajlı küveti bulunmaktadır.Odaların içinde Çalışma Masası,Emanet Kasası,Ahşap veya parke zemin,Düz Ekran TV,Çalar Saat,Dış mekan mobilyaları, DVD Oynatıcı, Oturma Alanı,TV,Nevresim,Karo/Mermer Zemin,Özel Giriş,Çekyat,Kablolu Yayın Kanalları,Sivrisinek teli,Klima,Kıyafet askılığı,Hidromasajlı Küvet,Kahve makinesi,Executive Lounge Erişimi,Uyandırma Servisi,Kanepe,Havlular,Priz yatağa yakın,Ütü,Vantilatör,Çay/Kahve Makinesi,iPod Yuvası,Minibar,Birimin tamamı zemin katta,Elektrikli Su Isıtıcısı,Birimde odaya özel klima,Telefon,Soyunma Odası,Gardırop veya dolap,Uydu Kanalları bulunmaktadır.

Sunset Water Villa Oda Özellikleri: 
Odanın genişliği  125m2 olup, okyanusun üzerinde ve özel dalma havuzu bulunmaktadır.Odaların içinde Çalışma Masası,Emanet Kasası,Ahşap veya parke zemin,Düz Ekran TV,Çalar Saat,Dış mekan mobilyaları, DVD Oynatıcı, Oturma Alanı,TV,Nevresim,Karo/Mermer Zemin,Özel Giriş,Çekyat,Kablolu Yayın Kanalları,Sivrisinek teli,Klima,Kıyafet askılığı,Hidromasajlı Küvet,Kahve makinesi,Executive Lounge Erişimi,Uyandırma Servisi,Kanepe,Havlular,Priz yatağa yakın,Ütü,Vantilatör,Çay/Kahve Makinesi,iPod Yuvası,Minibar,Birimin tamamı zemin katta,Elektrikli Su Isıtıcısı,Birimde odaya özel klima,Telefon,Soyunma Odası,Gardırop veya dolap,Uydu Kanalları bulunmaktadır.

Kanifushi Grand Villa Oda Özellikleri: 
Odanın genişliği  242m2 olup, deniz manzaralı olup, hidromasajlı küveti ve özel dalma havuzu bulunmaktadır.Odaların içinde Çalışma Masası,Emanet Kasası,Ahşap veya parke zemin,Düz Ekran TV,Çalar Saat,Dış mekan mobilyaları, DVD Oynatıcı, Oturma Alanı,TV,Nevresim,Karo/Mermer Zemin,Özel Giriş,Çekyat,Kablolu Yayın Kanalları,Sivrisinek teli,Klima,Kıyafet askılığı,Hidromasajlı Küvet,Kahve makinesi,Executive Lounge Erişimi,Uyandırma Servisi,Kanepe,Havlular,Priz yatağa yakın,Ütü,Vantilatör,Çay/Kahve Makinesi,iPod Yuvası,Minibar,Birimin tamamı zemin katta,Elektrikli Su Isıtıcısı,Birimde odaya özel klima,Telefon,Soyunma Odası,Gardırop veya dolap,Uydu Kanalları bulunmaktadır.

AKIRI SPA BY MANDARA : Uzun palmiye ağaçları ve Hint Okyanusu'na bakan yemyeşil bir bahçeyle çevrili sakin Akiri Spa by Mandara'dır.Bütünsel odaklı spa menüsü, Hindistan, Bali, Hawaii ve Tayland'ın spa geleneklerini birleştiren çeşitli bakımlar sunmaktadır. Ayurveda terapileri, özel Mandara vücut ve yüz bakımları ve vücut peelingleri gibi besleyici spa uygulamaları arasından seçim yapın..Çok uluslu, yüksek vasıflı terapistlerden oluşan ekibimiz, gerçekten hoşgörülü bir deneyim için özenle ve kişiselleştirilmiş hizmetle tedaviler sunar.
DALIŞ MERKEZİ:Tesisin PADI lisanslı dalış merkezi, çeşitli dalış kursları, dalış sertifikaları ve ileri düzey dalgıç eğitimlerini kolaylaştıran, çok dil bilen profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından yönetilmektedir.Kanifushi'nin tüm cazibesi hem sularının altında hem de üzerinde mevcut; deniz ve hava macerayla canlanıyor ve doğanın bu unsurlarını takdir etmenin anahtarı, Dive & Sail'in geniş Dalış ve Su Sporları Merkezi'nde yatıyor.

DÜĞÜN SERENOMİSİ: Evlilik yemininizi sahilde samimi bir kutsama töreniyle kutlayın.Evlilik sonsuz bir yolculuktur, ömür boyu değer verilmesi gereken bir bağdır. Evlilikler cennette yapılır ve yeryüzünde kutlanır. Düğün yeminlerinizi kutlamak için Kanifushi adasının egzotik kıyılarından daha iyi bir yer olabilir mi?

KİDS CLUB: Siz Atmosfer Kanifushi'de keyifli vakit geçirirken, çocuklarınızın da hiçbir eğlenceyi kaçırmasına gerek yok. Çocuklarınızın eğlenebileceği Çocuk Kulübü'nde birçok macera dolu aktivite ve öğrenme deneyimi sizi bekliyor!Buradaki ilgi çekici ve güler yüzlü personel, küçüklerinizi eğlendirmek için rehberli sanat ve el sanatları atölyeleri, doğum günü partileri ve diğer etkinlikler de düzenlemektedir.

RESTAURANT ve BARLAR
LANTERN BAR :Çeşitli modern Asya ve Avrupa yemekleri
THE SUNSET : Akdeniz ürünleri ile eşsiz bir yemek deneyimi sunar.
THE SPICE: Ana restaurant açık bufedir.
PIER SIX: Japon Mutfağı
24- hour In-Villa Dining: Özel villa yada suitinize 24 saat servis verir.
Konaklama Seçenekleri: Kanifushi Plan Herşey Dahil

MALDİV ADALARI GENEL BİLGİLER

Nüfus: 400.000 Yüzölçümü: 300,45 km2
ParaBirimi:Rufiyaa
Resmi Dil:Dhivehi dir. (İngilizcede bilinmektedir.)
Uçuş Süresi : 8 Saat 
Saat Farkı: Saatlerinizi 2 saat ileri almayı unutmayın.

Maldivler resmi adı ile Maldiv Cumhuriyeti,baskenti MALE dir.Son yapılan nüfus sayımına göre adalarda 400.000 kişi yaşamaktadır.
Dhivehiler yüzyıllar önce gelip Maldivlere yerleşmişlerdir.Maldivliler konumları gereği Araplar ve Hintlilerden derinden etkilenmişlerdir.
Kullandıkları dil olan dhıvehi içinde birçok Arapça ve Hintçe kelime bulunmaktadır.Maldiv Cumhuriyetinin tamamı Müslüman halktan oluşmaktadır.1965 yılında Bağımsızlıklarını ilan etmiş olup;yönetim şekli Muhafazakar Cumhuriyettir.(İslami yönetim anlayışı vardır.)

Maldivler,Hint Okyanusunda 26 atoll 1200 adadan oluşan bir devlettir. 1200 adanın 281 tanesinde yaşam vardır. Yerleşim bulunan bu 281 adanın 105 adası otel olarak kullanılmaktadır. Geriye kalan adalarda yerel halk oturmakta olup, kum adalarla birlikte toplam 1000 tane boş ada bulunmaktadır.Ülkeye en yakın komşular Hindistan ve güneyde bulunan Srı Lanka ülkesidir.Maldiv Cumhuriyetinin konumu gereyi küresel ısınmaya maruz kalmış olup;Avusturya ülkesi Maldiv halkına sığınma hakkı vermiştir.Maldivler ‘’ SON CENNET ‘’ olarak anılır. En yoğun turist  kabul eden adalar Male North,Male South ve Ari bölgelerinde yer almaktadır.Maldivlerdeki beyaz saf kum ve Atoll adaların arasında kalan Lagunlarla birleşmiş okyanusun derin mavisinin uyumu dünyada nadir görülebilen doğa harikalarından birini oluşturmaktadır.Maldivlerde resortlar adaların üzerine kurulmuştur.Her ada bir resort veya bir otel şeklindedir.Her adanın ana adaya uzaklığına göre transferler Sürat Teknesi,Deniz Uçağı veya İç Hat Uçuş şeklinde yapılmaktadır.

Ülkede hemen hemen herşey ithalat yoluyla gelmektedir.Bu sebep den dolayı yerel halk çok sıkıntı çekmektedir.Turizm ve balıkçılık,ülkenin iki ana geçim kaynağıdır.Balıkçılık  ve Turizm sektörünün gelişmesi için ülke yönetimi tam destek vermektedir.1977 yılında Japonya ile ortak olarak Felivaru adasında balık konserve fabrikası kurulmuştur.Turizm ise gün geçtikçe gelişmekte olup ,yerel halkın iş istidamı açısındanda olanak sağlamaktadır.Endustrı alanında ise balık ürünleri,turizm,hindistan cevizi ürünleri,giyim eşyaları,halat,hasır,el sanatları ve mercan işlemeciliği yapılmaktadır.

MALDİV ADALARINDA SEYAHAT KURALLARI ve VİZE 
Tüm misafirler için konaklamaları 30 günü geçmediği takdirde ülke herhangi bir vize uygulamamaktadır.

MALDİV ADALARINA NASIL GİDİLİR?
Maldiv Adalarına,Türkiye'den hemen hergün 
aktarmasız THY (iç hat uçuşumuz her ilden bağlantısı yapılmaktadır.),
İstanbul kalkışlı Dubai aktarmalı EMIRATES ve FLY DUBAİ,
İstanbul ve Ankara kalkışlı Doha aktarmalı QATAR,
İstanbul kalkışlı Singapur aktarmalı SİNGAPUR AIRLINES ile ulaşım sağlanmaktadır.
Male Havalimanına indiğiniz andan itibaren rehberimiz sizi karşılamakta ve gideceğiniz resort için transfer aracınıza kadar eşlik etmektedir.
Havalimanından surat teknesi için liman kısmına,deniz uçağı için gideceğiniz otelin eğer varsa lounge'a ,eğer yoksa deniz uçaklarının kalktığı alana ,
eğer iç hat uçuşu yapacaksanız havalimanında alan değiştirmenizde sizlere yardımcı oluyoruz.

MALDİV ADALARINDA HAVA DURUMU
Maldiv Adalarında yıllık ortalama sıcaklı 26-31derece arasındadır.Yüksek oranda rutubet görülür,ancak deniz meltemleri bu oranları oldukça düşürdüğü için hissetmezsiniz.
Kuzeydoğu musonları Kasım-Nisan arasında kuralıklara neden olmaktadır.Güney batı musonları ise Mayıs- Ekim arasında kısa süreli yağmurlara neden olmaktadır.

MALDİV ADALARINDAN NE ALINIR?
Male Havalimanında Free shoplar,yerel objeler,yerel kıyafetler,çay,baharat dükkanları bulunmaktadır. Bunun haricinde Male'den alabileceğiniz ipek gömlekler,ahşap üzerine lake işli hediyelik eşyalar,el yapımı ve oyma süslü eşyalar,satranc takımları,MATS(kırmızı el dokuma ile dokunmuş güneşte kurutulmuş paspas)yerel şekerlemeler,değişik baharatlar ve binbir çeşit çay alabilirsiniz.Siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağı gibi objelerin ülke dışarısına çıkarılması yasaktır.

MALDİV ADALARINDA NE YENİR ?
Maldiv Adalarında yemek kültürü balık üzerine yaygınlaşmıştır.Bunun yanısıra konumu gereği Hint Mutfağından da oldukça etkilenmiştir.Geleneksel yemeklerininbaşında ton balığı bulunmaktadır.Tütsülenmiş,haşlanmış ve güneşte kurutulmuş şekilde yanında pilav ile ikram edilmektedir.Bunun dışında kurutulmuş Maldiv Balığı,Badem,Doddy(Hindistan Cevizi Suyu),Roshi(ekmek) ve Köri Sosu (hindistan cevizi suyu kullanılır) mutlaka denenmelidir.

MALDİV ADALARINDA GÖRÜLECEK YERLER 
Maldiv Adalarında ,1981 yılında batan ''VICTORY''batık gemisi dalgıçlar için inanılmaz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.Baracudalar,gri köpek balıkları,yarasa balıkları,akrepler ve deniz kaplumbağaları bu cennet adasında batık gemi etrafında görülmektedir.Male'de bulunan FRİDAY Mosque'de antik taş duvarları,Sultan park ve müzesinde,İslam merkezi evleri,Arnavut kaldırımlı Male sokaklarında yöresel balık pazarları,Hukuru Miskiiy,Başkanlık sarayı ve The Artificial Beach görülecek yerler arasındadır.

MALDİV ADALARINDAKİ RESORTLERDE NELER YAPILIR?
Resortların bazılarında deniz uçağıyla fotoğraf çekimi,Scuba diving,balina denizaltı turu,sörf,tenis,bisiklet kiralama,beach voleybol,tekne gezintileri,gece balık tutma,su sporları,kısa cruise turları,özel yoga,programları,SPA ve masaj imkanları bulunmaktadır.

MALDİV ADALARINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR


*Maldiv Adalarında,elektrik 230 volt,50Hzdir.Seyahatiniz sırasında ülkemizde kullandığınız elektrikli aletlerinizi çok rahat kullanabilirsiniz.
*Maldiv Adalaarında,dil sorunu yaşamazsınız.Havalimanında karşılandıktan sonra transfer aracınıza kadar size eşlik edilmekte olup,sonrasında otele varıs esnasında otel görevlileri size eşlik ediyor ve çalışan Male halkının misafirperverliği ve sıcaklığı size yabancı bir yerde olduğunuz hissi vermez.
*Maldiv Adalarındaki işletmeler son derece profesyonel işletilen resortlardır.dolayısıyla doğal yaşam haricinde her hangi bir böcek ve sinek türü bulunmamaktadır.
*Maldiv Adalarında,en tedirgin olunan mevzu yavru köpekbalıklarıdır.Cinslerinden dolayı bu yavru köpekbalıkları insanlara yaklaşmazlar.Gittiğiniz adanın lagunlarında karşılaştığınızda sizden hemen uzaklaşırlar.Bu zamana kadar Maldiv Adalarında hiçbir köpekbalığı saldırı yaşanmamıştır.
*Maldiv Adalarında;resortların bulunduğu adalar oldukça güvenlidir.Adalar arasında sürekli iletişim ve haberleşme ağı bulunmaktadır.Hırsızlık ve benzeri suçlar oldukça az görülmektedir.
*Birçok Resortde doktor bulunmaktadır.Ayrıca Resort çalışanları ilk yardım konusunda özel eğitimlidirler.
*Maldiv Adalarında;dikkat etmeniz gereken en önemli husus güneşdir.Güneş sizi rahatsız etmeden oldukça yakabilir.Mutlaka güneş kreminizi yanınıza almanız gerekmektedir.
*Yerel halkın yaşadığı adalarda alkol satılması ve tüketilmesi yasaktır.Resort Adalarda ise serbesttir.
*Ülkeye girişlerde alkol,domuz eti ve dini objeler sokmak yasaktır.Ülke çıkışında ise siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağa çıkarmak yasaktır.
*Geceleri o muhteşem beyaz kumlarda çıplak ayakla yürümenizi tavsiye etmiyoruz,çünkü yengeçler dolaşmaya çıkmış oluyor :)
*Beyaz kum; mercanların ufalanması sonucu oluşmuş olup, en belirgin özelliği en sıcaklarda bile ayağınızı yakmamaktadır.
*Ülkenin para birimi Rufiyaa olmasına rağmen ,her yerde Usd geçmektedir ama dolarınızın yeni olduğundan mutlaka emin olunuz. Ayrıca adalarda ve havalimanında işlemlerin çoğunda kredi kartları geçmektedir.
*Ülkeye girişte ve yerel adaları ziyarette bayanların nispeten kapalı kıyafetler giymesi tavsi ediliyor.Dekolte kıyafetler,kısa sort ve etekler tercih edilmemelidir.Resortlarda ise herhangi bir giyim kısıtlaması söz konusu değildir.
*Tropical iklime göre yanınıza hafif pamuklu kıyafetler,akşamlar içinde ince şal,gözlüklerinizi ve terliklerinizi almayı unutmayınız.
*Maldiv Adalarının meşhur yerel dansı ''BODU BERU'ya'' mutlaka eşlik etmeyi unutmayınız.

* ile işaretlenmiş olanlar ücretlidir.

Otel Özellikleri

• 01.01.2024/31.07.2025 • Konsept: Kanifushi Plan Herşey Dahil • Transfer: Male adasına Deniz Uçağı ile 35 dakikalık mesafededir. Ücretsiz Wi-Fi! ***BALAYI KONSEPTİ▪ Romantik Yatak dekorasyonu - Konaklama başına bir kez▪ Bir Balayı Pastası *Rezervasyon sırasında bilgi verilmesi ve evlilik cüzdanı fotokopisinin ibraz edilmesi ve seyahatin evlilik tarihinden itibaren 6 ay içerisinde olması gerekmektedir.

Fiyatlar

Otel Konumu

Atmosphere Kanifushi Etkinlikler

Yorumlar


Benzer Oteller

Ayada Maldives
Ayada Maldives
  • Maldiv / Maldivler
  • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Conrad Maldives Rangali Island
Conrad Maldives Rangali Island
  • Maldiv / Maldivler
  • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Niyama Private Islands Maldives
Niyama Private Islands Maldives
  • Maldiv / Maldivler
  • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Constance Halaveli Resort
Constance Halaveli Resort
  • Maldiv / Maldivler
  • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Bugüne Özel İndirimler İçin Ara!
HEMEN ARA