Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

2 Yetişkin
Ana Sayfa»Maldiv»Maldivler»W MALDIVES

W MALDIVES

1 Oda, 2 Yetişkin
Genel Bilgiler

Tesis North Ari Atoll Male’de bulunmakta olup, toplam 78 odası vardır. Male  adasına sürat teknesiyle 2 saat, deniz uçağıyla ise 45 dakikalık mesafededir. İbrahim Nasir Havaalanında beklemeniz için özel bir W Lounge bulunmaktadır. Ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı bulunmaktadır.

AWAY SPA : 66 metrekarelik kapalı ve açık tedavi alanlarının, yanı sıra dört lüks bakım villası, eksiksiz yenilenmeniz boyunca size çeşitli tedaviler sunar.

DALIŞ MERKEZİ: Zengin Maldivler suları, W Maldivler' de kapınıza geliyor. Şnorkel dalış malzemelerinizi giyin ve Angel, Papağan, Şahin ve Mağribi balıkları keşfetmek için tesisin meşhur ev resifine dalış yapın. Renkli mercanların katmanlarına kayın ve mercan bahçeleri, deniz fanları, denizyıldızı ve münzevi yengeçleri içeren çeşitli eko-sistemleri keşfedebilirsiniz. Resif kenarına doğru yüzün ve yavru köpekbalıkları, dalgıçlar, yunuslar ve kaplumbağalar, zaman zaman kayalıklara yaklaşan derin sularda dolaşın ve mavi suları keşfetmeye başlayın.

RESTAURANT ve BAR
KITCHEN: Gün boyu açık büfe
FIRE: Sahil şeridinde ızgara çeşitleri ve yemekleri
FISH: Deniz ürünleri
SIP / SUNSET BAR : Gün batımına karşı muhteşem Kokteyller
WET : Havuz bar ,Kokteyller ve başlangıçlar
FIFTEEN BELOW: Gece club
Konaklama Seçenekleri: Oda – Kahvaltı, Yarım pansiyon, Tam Pansiyon

DÜĞÜN SERENOMİSİ: Düğün uzmanı, Düğün belgesi ,Kutlama mekanında taze çiçek dekorasyonu (Plaj veya Mercan Terası),Taze çiçek buketi & boutonniere, Taze çiçek duşu , Bir şişe şampanya,2 katmanlı W düğün pastası, 4 ders mum ışığı kutlama yemeği (Plaj veya Mercan Terası),ertesi gün şirin kahvaltı, AWAY Spa' da imza çiftliği tedavisi, Odada romantik bir dekorasyon, Profesyonel bir fotoğrafçı tarafından 2 saatlik fotoğraf çekimi, Ses sistemi ve W müzik pakete dahildir.

ODA ÖZELLİKLERİ:
Beach Oassis Villa Oda Özellikleri: Odanın genişliği 118m2olup,bu iki katlı özel villanın kendine ait dalma havuzu(13,22m2) ve oldukça geniş bir verandası bulunmaktadır. Villanın üst verandası (70m2)çift kişilik geniş bir yatak, özel barbekü alanı ve panoramik sahil manzaralı bir oturma grubu vardır. Ayrıca odada şarap dolabı ve Munchie Box (Hazır Yemek Kutusu) da sunulmaktadır. Özel banyonun içinde kapalı yağmur duşu ve özel Bliss® banyo malzemeleri vardır. Odalarda telefon, Cd çalar, Dvd,  TV, Bose ses sistemi, internet, Emanet kasa, Çalışma masası, klima, minibar, yemek alanı, barbekü, uyandırma servisi vardır. Banyoda ise hidro masajlı küvet, bornoz, terlik,
özel havuz, duş, saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Ocean Oassis Villa Oda Özellikleri: Odanın genişliği 146 m2 olup, bu villada özel güneşlenme terası, kişiye ait özel dalma havuzu(13,22m2) ve oturma alanı mevcuttur. Villada su altı manzara imkanı sunan cam panel zeminler, özel barbekü alanı, şarap dolabı ve Munchie Box (Hazır Yemek Kutusu) bulunmaktadır. Klimalı banyoda ise cam panel zeminler, Bliss® banyo malzemeleri ve yağmur duşu bulunmaktadır.  Odanın içinde telefon, teras, emanet kasa, dvd, tv, cd çalar, çalışma masası, klima, Kanepe, Bose ses sistemleri, internet ,özel havuz, minibar, yemek alanı, Barbekü, uyandırma servisi vardır. Banyoda ise hıdro masajlı küvet, bornoz, terlik, Banyo malzemeleri ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Seascape Escape 2 Yatak Odalı Villa Oda Özellikleri: Odanın genişliği 323 m2 olan oda ,su üzerinde olup ve resife/okyanusa direkt açılır. 2 yatak odası ve banyolu villada kişiye özel dalma havuzu (24m2) ,geniş terasta güneşlenme alanı ve oturma alanı mevcuttur. Villada su altı manzarası sunana cam zeminler mevcuttur. Ayrıca şarap dolabı, barbekü, çay-kahve makinesi ve Munchie Box (Hazır Yemek Kutusu) imkanları bulunmaktadır. Muhteşem manzaralı master  suitte W Retreat’a özgü kral yatak, tv li oturma grubu ve tekkişilik iki yataklı junior süitte özel banyo, tv li eğlence alanı mevcuttur. Odanın içinde ,telefon, dvd, cd çalar, tv, klima, emanet kasa, çalışma masası, oturma alanı, özel havuz, minibar, yemek alanı, uyandırma servisi ve barbekü bulunmaktadır. Banyoda ise banyo malzemeleri, terlik, bornoz, hidro masajlı küvet duş ve saç kurutma makinesi mevcuttur.

NOT: Tesiste verilen hizmetler;açık alanların bazılarının kullanımı ve yeme-içme konseptlerinde  mevsimsel koşullara bağlı olarak sınırlandırılabilir.


MALDİV ADALARI GENEL BİLGİLER
Nüfus: 400.000 Yüzölçümü: 300,45 km2
ParaBirimi : Rufiyaa
Resmi Dil: Dhivehi dir. (İngilizcede bilinmektedir.)
Uçuş Süresi : 8 Saat 
Saat Farkı: Saatlerinizi 2 saat ileri almayı unutmayın.
Maldivler resmi adı ile Maldiv Cumhuriyeti, başkenti MALE dir. Son yapılan nüfus sayımına göre adalarda 400.000 kişi yaşamaktadır.Dhivehiler yüzyıllar önce gelip Maldivlere yerleşmişlerdir. Maldivliler konumları gereği Araplar ve Hintlilerden derinden etkilenmişlerdir.Kullandıkları dil olan dhıvehi içinde birçok Arapça ve Hintçe kelime bulunmaktadır. Maldiv Cumhuriyetinin tamamı Müslüman halktan oluşmaktadır.1965 yılında Bağımsızlıklarını ilan etmiş olup; yönetim şekli Muhafazakar Cumhuriyettir.(İslami yönetim anlayışı vardır.)
Maldivler, Hint Okyanusunda 26 atoll 1200 adadan oluşan bir devlettir. 1200 adanın 281 tanesinde yaşam vardır. Yerleşim bulunan bu 281 adanın 105 adası otel olarak kullanılmaktadır. Geriye kalan adalarda yerel halk oturmakta olup, kum adalarla birlikte toplam 919 tane boş ada bulunmaktadır. Ülkeye en yakın komşular Hindistan ve güneyde bulunan Srı Lanka ülkesidir. Maldiv Cumhuriyetinin konumu gereği küresel ısınmaya maruz kalmış olup; Avusturya ülkesi Maldiv halkına sığınma hakkı vermiştir. Maldivler ‘’ SON CENNET ‘’ olarak anılır. En yoğun turist  kabul eden adalar Male North,Male South ve Ari bölgelerinde yer almaktadır. Maldivlerdeki beyaz saf kum ve Atoll adaların arasında kalan Lagünlerle birleşmiş okyanusun derin mavisinin uyumu dünyada nadir görülebilen doğa harikalarından birini oluşturmaktadır. Maldivlerde resortlar adaların üzerine kurulmuştur. Her ada bir resort veya bir otel şeklindedir. Her adanın ana adaya uzaklığına göre transferler Sürat Teknesi, Deniz Uçağı veya İç Hat Uçuş şeklinde yapılmaktadır.
Ülkede hemen hemen her şey ithalat yoluyla gelmektedir. Bu sebep den dolayı yerel halk çok sıkıntı çekmektedir. Turizm ve balıkçılık, ülkenin iki ana geçim kaynağıdır. Balıkçılık  ve Turizm sektörünün gelişmesi için ülke yönetimi tam destek vermektedir.1977 yılında Japonya ile ortak olarak Felivaru adasında balık konserve fabrikası kurulmuştur. Turizm ise gün geçtikçe gelişmekte olup ,yerel halkın iş istidamı açısından da olanak sağlamaktadır. Endüstri alanında ise balık ürünleri, turizm, hindistan cevizi ürünleri, giyim eşyaları, halat, hasır, el sanatları ve mercan işlemeciliği yapılmaktadır.

MALDİV ADALARINDA SEYAHAT KURALLARI ve VİZE 
Tüm misafirler için konaklamaları 30 günü geçmediği takdirde ülke herhangi bir vize uygulamamaktadır.

MALDİV ADALARINA NASIL GİDİLİR?
Maldiv Adalarına, Türkiye'den hemen her gün 
aktarmasız THY (iç hat uçuşumuz her ilden bağlantısı yapılmaktadır.),
İstanbul kalkışlı Dubai aktarmalı EMIRATES ve FLY DUBAİ,
İstanbul ve Ankara kalkışlı Doha aktarmalı QATAR,
İstanbul kalkışlı Singapur aktarmalı SİNGAPUR AIRLINES ile ulaşım sağlanmaktadır.
Male Havalimanına indiğiniz andan itibaren rehberimiz sizi karşılamakta ve gideceğiniz resort için transfer aracınıza kadar eşlik etmektedir.
Havalimanından surat teknesi için liman kısmına, deniz uçağı için gideceğiniz otelin eğer varsa lounge'a ,eğer yoksa deniz uçaklarının kalktığı alana ,eğer iç hat uçuşu yapacaksanız havalimanında alan değiştirmenizde sizlere yardımcı oluyoruz.

MALDİV ADALARINDA HAVA DURUMU
Maldiv Adalarında yıllık ortalama sıcaklı 26-31derece arasındadır. Yüksek oranda rutubet görülür, ancak deniz meltemleri bu oranları oldukça düşürdüğü için hissetmezsiniz.
Kuzeydoğu musonları Kasım-Nisan arasında kuralıklara neden olmaktadır .Güney batı musonları ise Mayıs- Ekim arasında kısa süreli yağmurlara neden olmaktadır.

MALDİV ADALARINDAN NE ALINIR?
Male Havalimanında Free shoplar, yerel objeler, yerel kıyafetler, çay, baharat dükkanları bulunmaktadır. Bunun haricinde Male'den alabileceğiniz ipek gömlekler, ahşap üzerine lake işli hediyelik eşyalar, el yapımı ve oyma süslü eşyalar, satranç takımları, MATS(kırmızı el dokuma ile dokunmuş güneşte kurutulmuş paspas)yerel şekerlemeler, değişik baharatlar ve bin bir çeşit çay alabilirsiniz. Siyah mercan, deniz kabuğu ve deniz kaplumbağı gibi objelerin ülke dışarısına çıkarılması yasaktır.

MALDİV ADALARINDA NE YENİR ?
Maldiv Adalarında yemek kültürü balık üzerine yaygınlaşmıştır. Bunun yanı sıra konumu gereği Hint Mutfağından da oldukça etkilenmiştir. Geleneksel yemeklerinin başında ton balığı bulunmaktadır. Tütsülenmiş, haşlanmış ve güneşte kurutulmuş şekilde yanında pilav ile ikram edilmektedir. Bunun dışında kurutulmuş Maldiv Balığı, Badem,Doddy (Hindistan Cevizi Suyu),Roshi (ekmek) ve Köri Sosu (hindistan cevizi suyu kullanılır) mutlaka denenmelidir.

MALDİV ADALARINDA GÖRÜLECEK YERLER 
Maldiv Adalarında ,1981 yılında batan ''VICTORY'' batık gemisi dalgıçlar için inanılmaz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır. Baracudalar, gri köpek balıkları, yarasa balıkları, akrepler ve deniz kaplumbağaları bu cennet adasında batık gemi etrafında görülmektedir. Male'de bulunan FRİDAY Mosque' de antik taş duvarları, Sultan park ve müzesinde, İslam merkezi evleri, Arnavut kaldırımlı Male sokaklarında yöresel balık pazarları, Hukuru Miskiiy, Başkanlık sarayı ve The Artificial Beach görülecek yerler arasındadır.

MALDİV ADALARINDAKİ RESORTLERDE NELER YAPILIR?
Resortların bazılarında deniz uçağıyla fotoğraf çekimi, Scuba diving, balina denizaltı turu, sörf, tenis, bisiklet kiralama, beach voleybol, tekne gezintileri, gece balık tutma, su sporları, kısa cruise turları, özel yoga, programları, SPA ve masaj imkanları bulunmaktadır.

MALDİV ADALARINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR
*Maldiv Adalarında, elektrik 230 volt,50Hzdir.Seyahatiniz sırasında ülkemizde kullandığınız elektrikli aletlerinizi çok rahat kullanabilirsiniz.
*Maldiv Adalaarında, dil sorunu yaşamazsınız. Havalimanında karşılandıktan sonra transfer aracınıza kadar size eşlik edilmekte olup, sonrasında otele varış esnasında otel görevlileri size eşlik ediyor ve çalışan Male halkının misafirperverliği ve sıcaklığı size yabancı bir yerde olduğunuz hissi vermez.
*Maldiv Adalarındaki işletmeler son derece profesyonel işletilen resortlardır. dolayısıyla doğal yaşam haricinde her hangi bir böcek ve sinek türü bulunmamaktadır.
*Maldiv Adalarında, en tedirgin olunan mevzu yavru köpekbalıklarıdır. Cinslerinden dolayı bu yavru köpekbalıkları insanlara yaklaşmazlar. Gittiğiniz adanın lagünlerinde karşılaştığınızda sizden hemen uzaklaşırlar. Bu zamana kadar Maldiv Adalarında hiçbir köpekbalığı saldırı yaşanmamıştır.
*Maldiv Adalarında; resortların bulunduğu adalar oldukça güvenlidir. Adalar arasında sürekli iletişim ve haberleşme ağı bulunmaktadır. Hırsızlık ve benzeri suçlar oldukça az görülmektedir.
*Birçok Resortde doktor bulunmaktadır. Ayrıca Resort çalışanları ilk yardım konusunda özel eğitimlidirler.
*Maldiv Adalarında; dikkat etmeniz gereken en önemli husus güneşdir. Güneş sizi rahatsız etmeden oldukça yakabilir. Mutlaka güneş kreminizi yanınıza almanız gerekmektedir.
*Yerel halkın yaşadığı adalarda alkol satılması ve tüketilmesi yasaktır. Resort Adalarda ise serbesttir.
*Ülkeye girişlerde alkol, domuz eti ve dini objeler sokmak yasaktır. Ülke çıkışında ise siyah mercan, deniz kabuğu ve kaplumbağa çıkarmak yasaktır.
*Geceleri o muhteşem beyaz kumlarda çıplak ayakla yürümenizi tavsiye etmiyoruz, çünkü yengeçler dolaşmaya çıkmış oluyor :)
*Beyaz kum; mercanların ufalanması sonucu oluşmuş olup, en belirgin özelliği en sıcaklarda bile ayağınızı yakmamaktadır.
*Ülkenin para birimi Rufiyaa olmasına rağmen ,her yerde Usd geçmektedir ama dolarınızın yeni olduğundan mutlaka emin olunuz. Ayrıca adalarda ve havalimanında işlemlerin çoğunda kredi kartları geçmektedir.
*Ülkeye girişte ve yerel adaları ziyarette bayanların nispeten kapalı kıyafetler giymesi tavsiye ediliyor. Dekolte kıyafetler, kısa sort ve etekler tercih edilmemelidir. Resortlarda ise herhangi bir giyim kısıtlaması söz konusu değildir.
*Tropical iklime göre yanınıza hafif pamuklu kıyafetler, gözlüklerinizi, terliklerinizi akşamlar içinde ince şal almayı unutmayınız.
*Maldiv Adalarının meşhur yerel dansı ''BODU BERU'ya'' mutlaka eşlik etmeyi unutmayınız.

 

 

 

 

 

 

Oda Kahvaltı
Ana Özellikler
 • * Balayı Oteli
 • Açık Havuz
 • Açık Restoran
 • Ala Carte Restoran (Ücretli)
 • Bahçe
 • Bar
 • Barbekü
 • Beach Bar
 • Cafe Bar
 • Çamaşır Yıkama-Ütü (Ücretli)
 • Emanet Kasası(Lobi'de) (Ücretli)
 • Evcil Hayvan Kabul Edilmez.
 • Fitness
 • Gece Klubü
 • Güzellik Merkezi
 • Havuz Bar
 • İskele
 • Kuru Temizleme (Ücretli)
 • Kütüphane
 • Market (Ücretli)
 • Masaj (Ücretli)
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Oyun Salonu
 • Özel Plaj
 • Sauna (Ücretli)
 • Sigara İçilmeyen Oda
 • Snack Bar
 • SPA (Ücretli)
 • Uyandırma Servisi
 • Wireless (Ücretli)
Oda Özellikleri
 • Banyo-Duş
 • Banyo-Küvet
 • Barbekü
 • Bornoz,Terlik vs.
 • Çalışma Masası
 • Cd Çalar
 • DVD Oynatıcı
 • Engelli Odası
 • Güneşlenme Alanı
 • İnternet
 • Kiralık Kasa (Ücretli)
 • Klima
 • Merkezi Klima
 • Minibar (Ücretli)
 • Oturma Grubu
 • Özel Havuz
 • Saç Kurutma Makinesi
 • Telefon(Ücretli)
 • Televizyon
 • Teras
Spor ve Aktiviteler
 • Balık Tutma
 • Bilardo (Ücretsiz)
 • Dalış (Ücretli)
 • Kano
 • Masa Tenisi (Ücretli)
 • Snorkel Dalma
 • Sörf (Ücretli)
 • Su Sporları
* ile işaretlenmiş olanlar ücretlidir.

Otel Özellikleri

• 01.01.2024/31.07.2025 • Konsept: Oda Kahvaltı • Transfer: Male adasına sürat teknesiyle 2 saat, deniz uçağıyla ise 45 dakikalık mesafededir. Ücretsiz Wi-Fi!

Fiyatlar

Otel Konumu

W MALDIVES Etkinlikler

Yorumlar


Benzer Oteller

Ayada Maldives
Ayada Maldives
 • Maldiv / Maldivler
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Conrad Maldives Rangali Island
Conrad Maldives Rangali Island
 • Maldiv / Maldivler
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Niyama Private Islands Maldives
Niyama Private Islands Maldives
 • Maldiv / Maldivler
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Constance Halaveli Resort
Constance Halaveli Resort
 • Maldiv / Maldivler
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Bugüne Özel İndirimler İçin Ara!
HEMEN ARA