Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

2 Yetişkin
Ana Sayfa»Maldiv»Maldivler»Siyam World Maldives

Siyam World Maldives

1 Oda, 2 Yetişkin
Genel Bilgiler

Tesis  Noonu Atolü’nde bulunmakta olup , Male adasına 30 Dakika İç Hat Uçuşu + Sürat Motoru ile 15 dakikalık veya 45 Dakika Deniz Uçağı ile mesafededir.
Otelin lobisinde ve odalarıda Ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı mevcuttur!

KIDZ WORLD CLUB: “Kidz World”de eğlence dolu öğrenme ve farkındalık odaklı çeşitli aile programlarıyla çocuklara iyi bakılacak. Kidz World, sevdikleriniz için sihirli, eğlence dolu bir kulüp.Kulüp, siz güneşi içinize çekerken ve sahilde en sevdiğiniz kokteyli yudumlarken onları meşgul edecek çeşitli aktiviteler ve çeşitli olanaklar sunmaktadır. 12 yaş altı tüm özelleri kulübümüze davet ediyoruz4-12 yaş arası çocuklar için ücretsizdir. 4 yaşın altındaki çocuklara, ebeveynleri veya vasileri eşlik etmediği sürece bebek bakıcısı gerekmektedir.

Veyo SPA: Veyo, Spa'yı çevreleyen yemyeşil tropikal bitki örtüsünden ilham almıştır. Asma, bağlantı ve sonsuzluk sembolizmini belirtir ve Dhivehi dilinde "asma" anlamına gelir. Veyo, doğal ve huzurlu çevreden ilham alan bir sığınaktır.Spa, geniş bakım villaları, dinlenme alanları, hidroelektrik tesisleri ve self-servis sağlıklı bar Himeyn Bageecha ile tamamlanan yemyeşil tropik adanın arazisinde yer almaktadır.
Misafirlerimizin refahına adanmış son teknoloji tesislerin yanı sıra özel olarak seçilmiş terapiler, sağlıklı yaşam seanslarının sezgisel bir karışımı burda bulabilirsiniz.

PADI SERTIFIKALI DALIŞ OKULU: İlk kez dalış yapacaklar veya deneyimli dalgıçlar için SSI sertifikalı dalış merkezimiz Noonu Atolü içinde ve çevresinde çeşitli kurslar sunmaktadır. Güzel su altı manzaralarını ve türlerini keşfetmek için çeşitli geziler ve dalış gezileri mevcuttur ve Hint Okyanusu'nun derinliklerine dalmanıza olanak tanır.Gündüzleri veya ay ışığında açık suları ve korunaklı resifleri keşfetmek için dışarı çıkın. Seviyeniz ne olursa olsun, su altına dalıncaya kadar Maldivler'i gerçek anlamda deneyimlemiş sayılmazsınız.Dalış merkezi ekibimiz gün boyu misafirlerimize Noonu Atolü'nün en güzel yerlerine kadar eşlik etmektedir. Sabah dalış seanslarından muhteşem resif keşif gezilerine, gün batımı veya gece dalışlarına kadar konuklar su altı dünyasının sunduğu şeylere kesinlikle hayran kalacaklar. Deniz Biyoloğu ile yapılan görüşmeler ve doğa araştırmaları da günlük aktivite programının bir parçasıdır.Dalış Merkezi'nde grup veya özel rehberli geziler mevcuttur.
 
DÜĞÜN SERENOMİSİ:
Düğün Günü Paketi:Tören ve çardaklı kulübenin bulunduğu dekore edilmiş mekan,Tören ustası,Kutlama pastası,Gelin buketi,Dekore edilmiş moke,Çiçek banyosu,Özel yatak açma hizmeti,Romantik düğün yemeği,3 Kurs Menüsü (Menü diyet durumuna göre uyarlanabilir)
Not: Fonksiyona ilişkin diğer gereklilikler alakart esasına göre düzenlenecektir ve herhangi bir Bu kutlama için özel istekte bulunun.

RESTAURANT ve BARLAR
Tempo Restaurant : Açık Hava Restaurant 
 Baraabaru Restaurant: Dünya Yemekleri sunumu,
Takrai Restaurant: Tayland yemekleri
Kurry Leaf Restaurant: Hint yemekleri
TheJungle Bar :Kokteyler,alkollu ve alkolsüz içecekler
Kulhıvaru Bar : Kokteyler,alkollu ve alkolsüz içecekler
 The Wahoo Grill: Et ürünleri
Andalucia Restaurant: İspanya yemekleri

Konaklama Seçenekleri:  24 Saat PREMIUM Hersey Dahil 


ODA ÖZELLİKLERİ:

Su üzeri Villa Havuzlu ve Kaydıraklı  Özellikleri: Bu eğlenceli ve özel Su Villaları,81mt2 olup, kendinize ait özel havuza ve eğlenceli bir kaydırağa sahiptir. Unutulmaz anılar yaratmak için tatillerinde biraz eğlenmeyi sevenler için mükemmel. Şezlonglu özel güneşlenme terasınızın, kapalı duşlu banyonun, mini barın, Wi-Fi'nin ve bu dünyanın dışından manzaraların keyfini çıkarın. 

Havuzlu Kumsal Villa Özellikleri: Bu özel villa 80mt2 olup,Kumu gerçekten parmaklarının arasında hissetmek isteyen ama aynı zamanda turkuaz lagüne doğrudan erişimin avantajlarından da yararlanmak isteyen tatilciler için mükemmeldir. Havuzlu Plaj Villaları sahilde yer alır ve size özel havuz, mini bar, Wi-Fi, kapalı ve açık duşlu rahat bir banyo, süper kral boy yatak ve çekyat içerir. 

Su üzeri Villa Özellikleri: 97 mt2 olan bu villa da Geleneksel su altı villalarına veda edin ve içinizdeki çocuğu serbest bırakmak için lagüne girin. Lagün Villaları sadece özel bir tatlı su havuzuna değil, aynı zamanda lagüne doğru eğlenceli bir kaydırağa da sahiptir. Tatillerinde biraz eğlenmeyi sevenler için mükemmel. Şezlonglu özel güneşlenme terasınızın, kapalı duşlu banyonun, mini barın, Wi-Fi'nin ve bu dünyanın dışından manzaraların keyfini çıkarın. 

MALDİV ADALARI GENEL BİLGİLER

Nüfus: 400.000 Yüzölçümü: 300,45 km2
ParaBirimi:Rufiyaa
Resmi Dil:Dhivehi dir. (İngilizcede bilinmektedir.)
Uçuş Süresi : 8 Saat 
Saat Farkı: Saatlerinizi 2 saat ileri almayı unutmayın.

Maldivler resmi adı ile Maldiv Cumhuriyeti,baskenti MALE dir.Son yapılan nüfus sayımına göre adalarda 400.000 kişi yaşamaktadır.
Dhivehiler yüzyıllar önce gelip Maldivlere yerleşmişlerdir.Maldivliler konumları gereği Araplar ve Hintlilerden derinden etkilenmişlerdir.
Kullandıkları dil olan dhıvehi içinde birçok Arapça ve Hintçe kelime bulunmaktadır.Maldiv Cumhuriyetinin tamamı Müslüman halktan oluşmaktadır.1965 yılında Bağımsızlıklarını ilan etmiş olup;yönetim şekli Muhafazakar Cumhuriyettir.(İslami yönetim anlayışı vardır.)

Maldivler,Hint Okyanusunda 26 atoll 1200 adadan oluşan bir devlettir. 1200 adanın 281 tanesinde yaşam vardır. Yerleşim bulunan bu 281 adanın 105 adası otel olarak kullanılmaktadır. Geriye kalan adalarda yerel halk oturmakta olup, kum adalarla birlikte toplam 1000 tane boş ada bulunmaktadır.Ülkeye en yakın komşular Hindistan ve güneyde bulunan Srı Lanka ülkesidir.Maldiv Cumhuriyetinin konumu gereyi küresel ısınmaya maruz kalmış olup;Avusturya ülkesi Maldiv halkına sığınma hakkı vermiştir.Maldivler ‘’ SON CENNET ‘’ olarak anılır. En yoğun turist  kabul eden adalar Male North,Male South ve Ari bölgelerinde yer almaktadır.Maldivlerdeki beyaz saf kum ve Atoll adaların arasında kalan Lagunlarla birleşmiş okyanusun derin mavisinin uyumu dünyada nadir görülebilen doğa harikalarından birini oluşturmaktadır.Maldivlerde resortlar adaların üzerine kurulmuştur.Her ada bir resort veya bir otel şeklindedir.Her adanın ana adaya uzaklığına göre transferler Sürat Teknesi,Deniz Uçağı veya İç Hat Uçuş şeklinde yapılmaktadır.

Ülkede hemen hemen herşey ithalat yoluyla gelmektedir.Bu sebep den dolayı yerel halk çok sıkıntı çekmektedir.Turizm ve balıkçılık,ülkenin iki ana geçim kaynağıdır.Balıkçılık  ve Turizm sektörünün gelişmesi için ülke yönetimi tam destek vermektedir.1977 yılında Japonya ile ortak olarak Felivaru adasında balık konserve fabrikası kurulmuştur.Turizm ise gün geçtikçe gelişmekte olup ,yerel halkın iş istidamı açısındanda olanak sağlamaktadır.Endustrı alanında ise balık ürünleri,turizm,hindistan cevizi ürünleri,giyim eşyaları,halat,hasır,el sanatları ve mercan işlemeciliği yapılmaktadır.

MALDİV ADALARINDA SEYAHAT KURALLARI ve VİZE 
Tüm misafirler için konaklamaları 30 günü geçmediği takdirde ülke herhangi bir vize uygulamamaktadır.

MALDİV ADALARINA NASIL GİDİLİR?
Maldiv Adalarına,Türkiye'den hemen hergün 
aktarmasız THY (iç hat uçuşumuz her ilden bağlantısı yapılmaktadır.),
İstanbul kalkışlı Dubai aktarmalı EMIRATES ve FLY DUBAİ,
İstanbul ve Ankara kalkışlı Doha aktarmalı QATAR,
İstanbul kalkışlı Singapur aktarmalı SİNGAPUR AIRLINES ile ulaşım sağlanmaktadır.
Male Havalimanına indiğiniz andan itibaren rehberimiz sizi karşılamakta ve gideceğiniz resort için transfer aracınıza kadar eşlik etmektedir.
Havalimanından surat teknesi için liman kısmına,deniz uçağı için gideceğiniz otelin eğer varsa lounge'a ,eğer yoksa deniz uçaklarının kalktığı alana ,
eğer iç hat uçuşu yapacaksanız havalimanında alan değiştirmenizde sizlere yardımcı oluyoruz.

MALDİV ADALARINDA HAVA DURUMU
Maldiv Adalarında yıllık ortalama sıcaklı 26-31derece arasındadır.Yüksek oranda rutubet görülür,ancak deniz meltemleri bu oranları oldukça düşürdüğü için hissetmezsiniz.
Kuzeydoğu musonları Kasım-Nisan arasında kuralıklara neden olmaktadır.Güney batı musonları ise Mayıs- Ekim arasında kısa süreli yağmurlara neden olmaktadır.

MALDİV ADALARINDAN NE ALINIR?
Male Havalimanında Free shoplar,yerel objeler,yerel kıyafetler,çay,baharat dükkanları bulunmaktadır. Bunun haricinde Male'den alabileceğiniz ipek gömlekler,ahşap üzerine lake işli hediyelik eşyalar,el yapımı ve oyma süslü eşyalar,satranc takımları,MATS(kırmızı el dokuma ile dokunmuş güneşte kurutulmuş paspas)yerel şekerlemeler,değişik baharatlar ve binbir çeşit çay alabilirsiniz.Siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağı gibi objelerin ülke dışarısına çıkarılması yasaktır.

MALDİV ADALARINDA NE YENİR ?
Maldiv Adalarında yemek kültürü balık üzerine yaygınlaşmıştır.Bunun yanısıra konumu gereği Hint Mutfağından da oldukça etkilenmiştir.Geleneksel yemeklerininbaşında ton balığı bulunmaktadır.Tütsülenmiş,haşlanmış ve güneşte kurutulmuş şekilde yanında pilav ile ikram edilmektedir.Bunun dışında kurutulmuş Maldiv Balığı,Badem,Doddy(Hindistan Cevizi Suyu),Roshi(ekmek) ve Köri Sosu (hindistan cevizi suyu kullanılır) mutlaka denenmelidir.

MALDİV ADALARINDA GÖRÜLECEK YERLER 
Maldiv Adalarında ,1981 yılında batan ''VICTORY''batık gemisi dalgıçlar için inanılmaz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.Baracudalar,gri köpek balıkları,yarasa balıkları,akrepler ve deniz kaplumbağaları bu cennet adasında batık gemi etrafında görülmektedir.Male'de bulunan FRİDAY Mosque'de antik taş duvarları,Sultan park ve müzesinde,İslam merkezi evleri,Arnavut kaldırımlı Male sokaklarında yöresel balık pazarları,Hukuru Miskiiy,Başkanlık sarayı ve The Artificial Beach görülecek yerler arasındadır.

MALDİV ADALARINDAKİ RESORTLERDE NELER YAPILIR?
Resortların bazılarında deniz uçağıyla fotoğraf çekimi,Scuba diving,balina denizaltı turu,sörf,tenis,bisiklet kiralama,beach voleybol,tekne gezintileri,gece balık tutma,su sporları,kısa cruise turları,özel yoga,programları,SPA ve masaj imkanları bulunmaktadır.

MALDİV ADALARINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR


*Maldiv Adalarında,elektrik 230 volt,50Hzdir.Seyahatiniz sırasında ülkemizde kullandığınız elektrikli aletlerinizi çok rahat kullanabilirsiniz.
*Maldiv Adalaarında,dil sorunu yaşamazsınız.Havalimanında karşılandıktan sonra transfer aracınıza kadar size eşlik edilmekte olup,sonrasında otele varıs esnasında otel görevlileri size eşlik ediyor ve çalışan Male halkının misafirperverliği ve sıcaklığı size yabancı bir yerde olduğunuz hissi vermez.
*Maldiv Adalarındaki işletmeler son derece profesyonel işletilen resortlardır.dolayısıyla doğal yaşam haricinde her hangi bir böcek ve sinek türü bulunmamaktadır.
*Maldiv Adalarında,en tedirgin olunan mevzu yavru köpekbalıklarıdır.Cinslerinden dolayı bu yavru köpekbalıkları insanlara yaklaşmazlar.Gittiğiniz adanın lagunlarında karşılaştığınızda sizden hemen uzaklaşırlar.Bu zamana kadar Maldiv Adalarında hiçbir köpekbalığı saldırı yaşanmamıştır.
*Maldiv Adalarında;resortların bulunduğu adalar oldukça güvenlidir.Adalar arasında sürekli iletişim ve haberleşme ağı bulunmaktadır.Hırsızlık ve benzeri suçlar oldukça az görülmektedir.
*Birçok Resortde doktor bulunmaktadır.Ayrıca Resort çalışanları ilk yardım konusunda özel eğitimlidirler.
*Maldiv Adalarında;dikkat etmeniz gereken en önemli husus güneşdir.Güneş sizi rahatsız etmeden oldukça yakabilir.Mutlaka güneş kreminizi yanınıza almanız gerekmektedir.
*Yerel halkın yaşadığı adalarda alkol satılması ve tüketilmesi yasaktır.Resort Adalarda ise serbesttir.
*Ülkeye girişlerde alkol,domuz eti ve dini objeler sokmak yasaktır.Ülke çıkışında ise siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağa çıkarmak yasaktır.
*Geceleri o muhteşem beyaz kumlarda çıplak ayakla yürümenizi tavsiye etmiyoruz,çünkü yengeçler dolaşmaya çıkmış oluyor :)
*Beyaz kum; mercanların ufalanması sonucu oluşmuş olup, en belirgin özelliği en sıcaklarda bile ayağınızı yakmamaktadır.
*Ülkenin para birimi Rufiyaa olmasına rağmen ,her yerde Usd geçmektedir ama dolarınızın yeni olduğundan mutlaka emin olunuz. Ayrıca adalarda ve havalimanında işlemlerin çoğunda kredi kartları geçmektedir.
*Ülkeye girişte ve yerel adaları ziyarette bayanların nispeten kapalı kıyafetler giymesi tavsi ediliyor.Dekolte kıyafetler,kısa sort ve etekler tercih edilmemelidir.Resortlarda ise herhangi bir giyim kısıtlaması söz konusu değildir.
*Tropical iklime göre yanınıza hafif pamuklu kıyafetler,akşamlar içinde ince şal,gözlüklerinizi ve terliklerinizi almayı unutmayınız.
*Maldiv Adalarının meşhur yerel dansı ''BODU BERU'ya'' mutlaka eşlik etmeyi unutmayınız.

* ile işaretlenmiş olanlar ücretlidir.

Otel Özellikleri

• 01.01.2024/31.07.2025 Konsept: 24 Saat Premıum Herşey Dahil • Transfer: Male adasına 30 Dakika İç Hat Uçuşu + Sürat Motoru ile 15 dakikalık veya 45 Dakika Deniz Uçağı ile mesafededir.Ücretsiz Wi-Fi! *** Deniz Üstü Aquapark vardır. Ayrıca Çoçuklu ailelere özel Su üstü ,özel havuzlu ve okyanusa açılan kaydıraklı odaları bulunmaktadır !

Fiyatlar

Otel Konumu

Siyam World Maldives Etkinlikler

Yorumlar


Benzer Oteller

Ayada Maldives
Ayada Maldives
  • Maldiv / Maldivler
  • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Conrad Maldives Rangali Island
Conrad Maldives Rangali Island
  • Maldiv / Maldivler
  • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Niyama Private Islands Maldives
Niyama Private Islands Maldives
  • Maldiv / Maldivler
  • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Constance Halaveli Resort
Constance Halaveli Resort
  • Maldiv / Maldivler
  • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Bugüne Özel İndirimler İçin Ara!
HEMEN ARA