Üye Girişi

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Bir hesabınız mı var Giriş Yap

Kişisel verileriniz, Kvkk Metni kapsamında işlenmektedir. “Kayıt Ol” butonuna basarak Üyelik Sözleşmesi’ni okuduğunuzu ve kabul ettiğinizi onaylıyorsunuz.

2 Yetişkin
Ana Sayfa»Maldiv»Maldivler»Sun Siyam Iru Fushi

Sun Siyam Iru Fushi

Odada ücretsiz kablosuz internet
1 Oda, 2 Yetişkin
Genel Bilgiler

 

Tesis Noonu Atoll’de bulunmakta olup ,toplam 222 odası vardır. Beyaz kum plajı ve yeşil tropik bitki örtüsü ile 52 dönem alan üzerine kuruludur.
Male adasına deniz uçağıyla 45 dakikalık mesafededir.
Otelin lobi ve odalarında Ücretsiz Wi-Fi internet bağlantısı!

Konaklama Seçenekleri                 
Oda - Kahvaltı ( kahvaltı)
Yarım pansiyon ( sabah-akşam yemeği)
Tam Pansiyon ( sabah- öğle- akşam yemeği )                                                                                                                               
Herşey Dahil (Sabah-öğle-akşam yemeği ve içecekler dahil)

KOAMAS KIDS CLUB;8:30 saat -  18:00 saatleri  arasında 3 ile 11 yaşındaki çocuklar için hizmet vermektedir.3 yaşın altındaki çocuklara her zaman bir ebeveyn eşlik etmelidir.Hayvan Favorileri oyunu,Maske Yapımı,Top Adı Oyunu,Sepet Katlanır,Origami Sanatı,Kağıt Boyama,Renk'e dokunun,Benim Fantezi Çerçevem ve Yüzme aktiviteleri yapılmaktadır.

Balayı Konsepti                                                                                                                                                                                    
Balayı Oda Süslemesi                                                                                                                                                                                        
Meyve sepeti ve şarap

DÜĞÜN SEREMONİSİ: Plajın dekorasyonu,Duyuru tabelası ,Sahilde varışta servis edilen geleneksel Hindistan cevizi içeceği,Sembolik düğün belgesi,düğün pastası,Şampanya soğutulmuş şişesi,Plaj ayarları (renk seçenekleri mevcuttur),Cabana kurulumu

RESTAURANT & BARLAR
Iru Restaurant :Adanın ortasında yerel ve uluslar arası mutfağa sahiptir. 350 kişilik bir kapasitesi vardır.
Flavors Restaurant : Su üzerinde asya ve uzak doğu mutfağına sahiptir.60 kişilik bir kapasitesi vardır.                                                                       
Islander’s Grill Restaurant: Adada deniz ürünleri ve özellikle pişmiş et ürünleri mutfağına sahiptir.
60 kişilik bir kapasitesi vardır.
The Trio Restaurant : Su üzerinde olan bu restaurantta Akdeniz mutfağı servis edilir.70 kişilik bir kapasitesi vardır.
The Cellar Restaurant: Yan yana lezzetlerin bulunduğu bu restaurantta tadımlık lezzetler ve şaraplar sunulacak.ultraherseydahil.com 12 kişilik bir kapasitesi vardır.                       
Bamboo Restaurant : Deniz kenarında bulunan bu restaurantta Asya mutfağı vardır. 20 kişilik bir kapasitesi vardır.
Fluid Bar : Ana merkezde olan bu barda hafif atıştırmalıklar, meyva suyu ve kokteyller sunulur.40 kişilik bir kapasitesi vardır.
Caffee Fredo Bar : Hediyelik eşya satan dükkanın hemen yanındadır . kahve, Espresso ve dondurma bulunur. 20 kişilik bir kapasitesi vardır.
Water’s Edge Bar : Ana iskeleye yakın içkilerin sunulduğu bir bardır. 140 kişilik bir kapasitesi vardır.
Reflection Bar : Islander’s grill restaurantın hemen yanındadır, içeceklerin sunulduğu bir bardır. 40 kişilik bir kapasitesi vardır.


Beach Vılla Oda Özellıklerı: Odanın genişliği 125 m2 olup, sahılde yer alan bu vıllada plaj manzarası mevcuttur. Odaların içinde çalışma masası ,kasa ,telefon,TV, klima,ütü, minibar,DVD Oynatıcı,CD çalar, uyandırma servisi ve çay /kahve makinesi vardır. Banyoda ise duş veya küvet, bornoz, saç kurutma makinesi,banyo malzemeleri bulunmaktadır.

Deluxe Beach Vılla Oda Özellıklerı: Odanın genişliği 125 m2 olup, sahılde yer alan bu vıllada plaj manzarası mevcuttur. Odaların içinde çalışma masası , kasa ,telefon,TV,DVD Oynatıcı,CD çalar, klima,ütü, minibar, uyandırma servisi ve çay /kahve makinesi vardır. Banyoda ise küvet, bornoz, saç kurutma makinesi, banyo malzemeleri bulunmaktadır.

Su Üstü Vılla Oda Özellıklerı: Odanın genişliği 85 m2 olup, odanın içinden tabanda cam paneller mevcut olup ,bu paneller spa küveti ve açık duş bulunan bölüme açılmakla beraber sahilde yer alan bu villada okyanus manzarası mevcuttur. Odaların içinde çalışma masası ,kasa ,telefon, TV, DVD Oynatıcı,CD çalar, klima,ütü, minibar, uyandırma servisi ve çay /kahve makinesi vardır. Banyoda ise küvet, bornoz, saç kurutma makinesi, banyo malzemeleri bulunmaktadır.

Deluxe Beach Vılla Havuzlu Oda Özellıklerı: Odanın genişliği 125 m2 olup, sahilde yer alan bu villada plaj manzarası ve özel havuzu mevcuttur. Odaların içinde çalışma masası ,kasa ,telefon, TV, DVD Oynatıcı,CD çalar, klima,ütü, minibar, uyandırma servisi ve çay /kahve makinesi vardır. Banyoda ise küvet, bornoz, saç kurutma makinesi, banyo malzemeleri bulunmaktadır.

Horızon Water Vılla Oda Özellıklerı: Odanın genişliği 90 m2 olup, su üstünde yer alan bu villada açık alanda spa küveti ve yağmur mevcuttur.Odaların içinde çalışma masası ,kasa ,telefon, TV, DVD Oynatıcı,CD çalar, klima,ütü, minibar, uyandırma servisi ve çay /kahve makinesi vardır. Banyoda ise küvet, bornoz, saç kurutma makinesi, banyo malzemeleri bulunmaktadır.

 

MALDİV ADALARI GENEL BİLGİLER

Nüfus: 400.000 Yüzölçümü: 300,45 km2
ParaBirimi:Rufiyaa
Resmi Dil:Dhivehi dir. (İngilizcede bilinmektedir.)
Uçuş Süresi : 8 Saat 
Saat Farkı: Saatlerinizi 2 saat ileri almayı unutmayın.

Maldivler resmi adı ile Maldiv Cumhuriyeti,baskenti MALE dir.Son yapılan nüfus sayımına göre adalarda 400.000 kişi yaşamaktadır.
Dhivehiler yüzyıllar önce gelip Maldivlere yerleşmişlerdir.Maldivliler konumları gereği Araplar ve Hintlilerden derinden etkilenmişlerdir.
Kullandıkları dil olan dhıvehi içinde birçok Arapça ve Hintçe kelime bulunmaktadır.Maldiv Cumhuriyetinin tamamı Müslüman halktan oluşmaktadır.1965 yılında Bağımsızlıklarını ilan etmiş olup;yönetim şekli Muhafazakar Cumhuriyettir.(İslami yönetim anlayışı vardır.)

Maldivler,Hint Okyanusunda 26 atoll 1200 adadan oluşan bir devlettir. 1200 adanın 281 tanesinde yaşam vardır. Yerleşim bulunan bu 281 adanın 105 adası otel olarak kullanılmaktadır. Geriye kalan adalarda yerel halk oturmakta olup, kum adalarla birlikte toplam 1000 tane boş ada bulunmaktadır.Ülkeye en yakın komşular Hindistan ve güneyde bulunan Srı Lanka ülkesidir.Maldiv Cumhuriyetinin konumu gereyi küresel ısınmaya maruz kalmış olup;Avusturya ülkesi Maldiv halkına sığınma hakkı vermiştir.Maldivler ‘’ SON CENNET ‘’ olarak anılır. En yoğun turist  kabul eden adalar Male North,Male South ve Ari bölgelerinde yer almaktadır.Maldivlerdeki beyaz saf kum ve Atoll adaların arasında kalan Lagunlarla birleşmiş okyanusun derin mavisinin uyumu dünyada nadir görülebilen doğa harikalarından birini oluşturmaktadır.Maldivlerde resortlar adaların üzerine kurulmuştur.Her ada bir resort veya bir otel şeklindedir.Her adanın ana adaya uzaklığına göre transferler Sürat Teknesi,Deniz Uçağı veya İç Hat Uçuş şeklinde yapılmaktadır.

Ülkede hemen hemen herşey ithalat yoluyla gelmektedir.Bu sebep den dolayı yerel halk çok sıkıntı çekmektedir.Turizm ve balıkçılık,ülkenin iki ana geçim kaynağıdır.Balıkçılık  ve Turizm sektörünün gelişmesi için ülke yönetimi tam destek vermektedir.1977 yılında Japonya ile ortak olarak Felivaru adasında balık konserve fabrikası kurulmuştur.Turizm ise gün geçtikçe gelişmekte olup ,yerel halkın iş istidamı açısındanda olanak sağlamaktadır.Endustrı alanında ise balık ürünleri,turizm,hindistan cevizi ürünleri,giyim eşyaları,halat,hasır,el sanatları ve mercan işlemeciliği yapılmaktadır.

MALDİV ADALARINDA SEYAHAT KURALLARI ve VİZE 
Tüm misafirler için konaklamaları 30 günü geçmediği takdirde ülke herhangi bir vize uygulamamaktadır.

MALDİV ADALARINA NASIL GİDİLİR?
Maldiv Adalarına,Türkiye'den hemen hergün 
aktarmasız THY (iç hat uçuşumuz her ilden bağlantısı yapılmaktadır.),
İstanbul kalkışlı Dubai aktarmalı EMIRATES ve FLY DUBAİ,
İstanbul ve Ankara kalkışlı Doha aktarmalı QATAR,
İstanbul kalkışlı Singapur aktarmalı SİNGAPUR AIRLINES ile ulaşım sağlanmaktadır.
Male Havalimanına indiğiniz andan itibaren rehberimiz sizi karşılamakta ve gideceğiniz resort için transfer aracınıza kadar eşlik etmektedir.
Havalimanından surat teknesi için liman kısmına,deniz uçağı için gideceğiniz otelin eğer varsa lounge'a ,eğer yoksa deniz uçaklarının kalktığı alana ,
eğer iç hat uçuşu yapacaksanız havalimanında alan değiştirmenizde sizlere yardımcı oluyoruz.

MALDİV ADALARINDA HAVA DURUMU
Maldiv Adalarında yıllık ortalama sıcaklı 26-31derece arasındadır.Yüksek oranda rutubet görülür,ancak deniz meltemleri bu oranları oldukça düşürdüğü için hissetmezsiniz.
Kuzeydoğu musonları Kasım-Nisan arasında kuralıklara neden olmaktadır.Güney batı musonları ise Mayıs- Ekim arasında kısa süreli yağmurlara neden olmaktadır.

MALDİV ADALARINDAN NE ALINIR?
Male Havalimanında Free shoplar,yerel objeler,yerel kıyafetler,çay,baharat dükkanları bulunmaktadır. Bunun haricinde Male'den alabileceğiniz ipek gömlekler,ahşap üzerine lake işli hediyelik eşyalar,el yapımı ve oyma süslü eşyalar,satranc takımları,MATS(kırmızı el dokuma ile dokunmuş güneşte kurutulmuş paspas)yerel şekerlemeler,değişik baharatlar ve binbir çeşit çay alabilirsiniz.Siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağı gibi objelerin ülke dışarısına çıkarılması yasaktır.

MALDİV ADALARINDA NE YENİR ?
Maldiv Adalarında yemek kültürü balık üzerine yaygınlaşmıştır.Bunun yanısıra konumu gereği Hint Mutfağından da oldukça etkilenmiştir.Geleneksel yemeklerininbaşında ton balığı bulunmaktadır.Tütsülenmiş,haşlanmış ve güneşte kurutulmuş şekilde yanında pilav ile ikram edilmektedir.Bunun dışında kurutulmuş Maldiv Balığı,Badem,Doddy(Hindistan Cevizi Suyu),Roshi(ekmek) ve Köri Sosu (hindistan cevizi suyu kullanılır) mutlaka denenmelidir.

MALDİV ADALARINDA GÖRÜLECEK YERLER 
Maldiv Adalarında ,1981 yılında batan ''VICTORY''batık gemisi dalgıçlar için inanılmaz manzaralara ev sahipliği yapmaktadır.Baracudalar,gri köpek balıkları,yarasa balıkları,akrepler ve deniz kaplumbağaları bu cennet adasında batık gemi etrafında görülmektedir.Male'de bulunan FRİDAY Mosque'de antik taş duvarları,Sultan park ve müzesinde,İslam merkezi evleri,Arnavut kaldırımlı Male sokaklarında yöresel balık pazarları,Hukuru Miskiiy,Başkanlık sarayı ve The Artificial Beach görülecek yerler arasındadır.

MALDİV ADALARINDAKİ RESORTLERDE NELER YAPILIR?
Resortların bazılarında deniz uçağıyla fotoğraf çekimi,Scuba diving,balina denizaltı turu,sörf,tenis,bisiklet kiralama,beach voleybol,tekne gezintileri,gece balık tutma,su sporları,kısa cruise turları,özel yoga,programları,SPA ve masaj imkanları bulunmaktadır.

MALDİV ADALARINDA BİLİNMESİ GEREKEN HUSUSLAR

*Maldiv Adalarında,elektrik 230 volt,50Hzdir.Seyahatiniz sırasında ülkemizde kullandığınız elektrikli aletlerinizi çok rahat kullanabilirsiniz.
*Maldiv Adalaarında,dil sorunu yaşamazsınız.Havalimanında karşılandıktan sonra transfer aracınıza kadar size eşlik edilmekte olup,sonrasında otele varıs esnasında otel görevlileri size eşlik ediyor ve çalışan Male halkının misafirperverliği ve sıcaklığı size yabancı bir yerde olduğunuz hissi vermez.
*Maldiv Adalarındaki işletmeler son derece profesyonel işletilen resortlardır.dolayısıyla doğal yaşam haricinde her hangi bir böcek ve sinek türü bulunmamaktadır.
*Maldiv Adalarında,en tedirgin olunan mevzu yavru köpekbalıklarıdır.Cinslerinden dolayı bu yavru köpekbalıkları insanlara yaklaşmazlar.Gittiğiniz adanın lagunlarında karşılaştığınızda sizden hemen uzaklaşırlar.Bu zamana kadar Maldiv Adalarında hiçbir köpekbalığı saldırı yaşanmamıştır.
*Maldiv Adalarında;resortların bulunduğu adalar oldukça güvenlidir.Adalar arasında sürekli iletişim ve haberleşme ağı bulunmaktadır.Hırsızlık ve benzeri suçlar oldukça az görülmektedir.
*Birçok Resortde doktor bulunmaktadır.Ayrıca Resort çalışanları ilk yardım konusunda özel eğitimlidirler.
*Maldiv Adalarında;dikkat etmeniz gereken en önemli husus güneşdir.Güneş sizi rahatsız etmeden oldukça yakabilir.Mutlaka güneş kreminizi yanınıza almanız gerekmektedir.
*Yerel halkın yaşadığı adalarda alkol satılması ve tüketilmesi yasaktır.Resort Adalarda ise serbesttir.
*Ülkeye girişlerde alkol,domuz eti ve dini objeler sokmak yasaktır.Ülke çıkışında ise siyah mercan,deniz kabuğu ve kaplumbağa çıkarmak yasaktır.
*Geceleri o muhteşem beyaz kumlarda çıplak ayakla yürümenizi tavsiye etmiyoruz,çünkü yengeçler dolaşmaya çıkmış oluyor :)
*Beyaz kum; mercanların ufalanması sonucu oluşmuş olup, en belirgin özelliği en sıcaklarda bile ayağınızı yakmamaktadır.
*Ülkenin para birimi Rufiyaa olmasına rağmen ,her yerde Usd geçmektedir ama dolarınızın yeni olduğundan mutlaka emin olunuz. Ayrıca adalarda ve havalimanında işlemlerin çoğunda kredi kartları geçmektedir.
*Ülkeye girişte ve yerel adaları ziyarette bayanların nispeten kapalı kıyafetler giymesi tavsi ediliyor.Dekolte kıyafetler,kısa sort ve etekler tercih edilmemelidir.Resortlarda ise herhangi bir giyim kısıtlaması söz konusu değildir.
*Tropical iklime göre yanınıza hafif pamuklu kıyafetler,akşamlar içinde ince şal,gözlüklerinizi ve terliklerinizi almayı unutmayınız.
*Maldiv Adalarının meşhur yerel dansı ''BODU BERU'ya'' mutlaka eşlik etmeyi unutmayınız.

 

 

 

 

 


 

 

Oda Kahvaltı

TUR PROGRAMI

1.GÜN Uçuştan 2 saat önce Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali önünde buluşma. Havaalanında bilet ve pasaport işlemlerini bitirdikten sonra THY Hava Yolları uçuşuyla tarifeli uçuşuyla Maldivler (Male)’e hareket ediyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor.

2.GÜN Sabahın erken saatlerinde, yerel saatle 10.55’da Maldivler’e (Male) varıyoruz. Bilet ve pasaport işlemleri sonrası otelinizin bulunduğu adaya ve seçilen otele göre deniz uçağı veya sürat teknesi ile ulaşım sağlanıyor. Otele yerleştikten sonra günün devamında adanın keyfini çıkarabilirsiniz.

3.GÜN Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman.Okyanus kenarında dinlenerek, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme otelinizde.

4.GÜN Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman.Okyanus kenarında dinlenerek, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme otelinizde.

5.GÜN Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman.Okyanus kenarında dinlenerek, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme otelinizde.

6.GÜN Kahvaltıdan sonra tam gün serbest zaman.Okyanus kenarında dinlenerek, denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Geceleme otelinizde.

7.GÜN Kahvaltının ardından konaklamış olduğunuz otele göre deniz uçağı ya da sürat teknesiyle Male’ye hareket ediyoruz. Male den THY Hava Yollarıyla tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

Türk Havayolları ile ekonomi sınıfı Maldivler gidiş – dönüş uçak bileti ve alan vergileri
Maldivler ’de seçilecek otelde ve konaklama konseptinde 5 gece konaklamalar
Sürat Teknesi veya Deniz uçağı ile adaya gidiş dönüş transferler
Maldivler havalimanında karşılama ve yerel rehberlik hizmetleri
Maldivler tüm yerel vergiler
Seyahat sağlık sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Kişisel Harcamalar

Yurtdışı Çıkış Fonu (15 TL)

Extra Turlar

Ana Özellikler
 • * Balayı Oteli
 • *Çoçuk Dostu
 • A La Carte Restoran
 • Açık Restoran
 • Açık yeşil alan
 • Açık Yüzme Havuzu
 • Aile odaları
 • Ala Carte Restoran (Ücretli)
 • American Express
 • Bagaj Odası
 • Bahçe
 • Bahçe terası
 • Balık Tutma
 • Balina izleme
 • Bar
 • Barbekü / Izgara
 • Beach Bar
 • Çamaşır Yıkama-Ütü (Ücretli)
 • Cocuk Bakıcılığı Servisi
 • Evcil Hayvan Kabul Edilmez
 • Evcil Hayvan Kabul Edilmez.
 • Fitness
 • Fitness Merkezi
 • Güzellik Merkezi
 • Kuru Temizleme (Ücretli)
 • Kütüphane
 • Mağaza
 • Masaj (Ücretli)
 • Oda Servisi
 • Oda Servisi (Ücretli)
 • Odada Yangın Söndürücü
 • Oyun Salonu
 • Özel Plaj
 • Plaj Barı
 • Sigara İçilmeyen Oda
 • SPA (Ücretli)
 • Ücretsiz wifi
Çocuklar İçin
 • Bebek Bakıcısı (Ücretli)
 • Mini Club
 • Oyun Parkı
Oda Özellikleri
 • Balkon
 • Banyo Malzemeleri
 • Banyo-Duş
 • Banyo-Küvet
 • Bornoz,Terlik vs.
 • Calar Saat
 • Çalışma Masası
 • Calışma Masası
 • Çay /Kahve Makinesi
 • Cd Çalar
 • Direk Hatlı Telefon
 • Düz ekran TV LCD, LED veya Plazma TV
 • DVD Oynatıcı
 • Güneşlenme Alanı
 • Kiralık Kasa
 • Klima
 • Minibar
 • Minibar (Ücretli)
 • Odada ücretsiz kablosuz internet
 • Oturma Grubu
 • Özel Havuz
 • Saç Kurutma Makinesi
 • Telefon(Ücretli)
 • Televizyon
 • Ütü Masası
 • Uydu sistemi
Spor ve Aktiviteler
 • Balık Tutma
 • Bilardo (Ücretsiz)
 • Dalış (Ücretli)
 • Dart
 • Kano
 • Masa Tenisi
 • Snorkel Dalma
 • Sörf (Ücretli)
 • Su Sporları
 • Tenis Ekipmanları (Ücretli)
 • Tenis Kortu (Ücretli)
 • Tenis Kortu Işıklandırması (Ücretli)
* ile işaretlenmiş olanlar ücretlidir.

Otel Özellikleri

• 01.01.2024/31.07.2025 • Konsept: Oda Kahvaltı,Yarım Pansiyon ve Tam Pansiyon • Transfer: Male adasına deniz uçağıyla 45 dakikalık mesafededir.Ücretsiz Wi-Fi!

Fiyatlar

Otel Konumu

Sun Siyam Iru Fushi Etkinlikler

Yorumlar


Benzer Oteller

Ayada Maldives
Ayada Maldives
 • Maldiv / Maldivler
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Conrad Maldives Rangali Island
Conrad Maldives Rangali Island
 • Maldiv / Maldivler
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Niyama Private Islands Maldives
Niyama Private Islands Maldives
 • Maldiv / Maldivler
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Constance Halaveli Resort
Constance Halaveli Resort
 • Maldiv / Maldivler
 • Fiyatı Sorunuz

Kişi Gece Fiyat Sorunuz.

Bugüne Özel İndirimler İçin Ara!
HEMEN ARA